top of page
heavy automation robot arm machine in sm

PROSES OTOMASYONU

 Fabrika otomasyonu & Proses kontrolü için iş ortağınız

Proses otomasyonunda daha fazla esnekliğe, maksimum güvenliğe ve en yüksek verimliliğe hazır mısınız?

Proses kontrol sistemi her tesisin merkezinde yer alır.

 

Bütün tesis süreçlerini kontrol edip izler ve saha seviyesine kadar her noktada dijitalleşme sağlar.

 

Sizin ve endüstrinizin ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilmiş öncü proses kontrol teknolojisinin sağlayacağı esnekliği, güvenliği ve maksimum verimliliği deneyimleyin. Kendi gözlerinizle görün.
 

8390-ea-dg-substation-automation-protect

Simatic PCS neo Proses Kontrol sistemi : Tamamen web tabanlı proses kontrol sistemi.

Berta otomasyon projesi için sistemin detaylı analizi ve kontrolünü yaparak fabrikanın gereksinimleri doğrultusunda kullanılacak ekipmanları belirler ve IEC Standartlarında elektrik projesini hazırlar.


Otomasyon sisteminin ihtiyaçlarına ve müşteri isteği doğrultusunda kontrol ünitesi DCS ya da PLC olabilir. Ayrıca sistemin ihtiyacı olan aktüatörler, motor , pnömatik ve hidrolik valfler, sensör, transmitter, enkoder cihazları, PLC, Endüstriyel PC,  IO modülleri, SCADA veya HMI sistemi titizlikle seçilir.


Projenin MCC panolarının ve PLC panolarının montaj ve kurulumu yapılır. Gerekli tüm testler yapıldıktan sonra sistemin devreye alınması gerçekleştirilir.


Sistem testleri ve operatör eğitimleri fabrika otomasyonu için olmazsa olmazlar arasındadır. Gerçekleştirilen projenin doğrulanması, test edilmesi, farklı durum ve arızalar karşısında verdiği reaksiyonlar sistemin doğru kurgulanıp kurgulanmadığını ortaya çıkartır. iso9001 kalite standartlarında kalite ve sürdürülebilir projeler yaparak bunların test aşamasında tüm koşullar denetlenerek, uzun ömürlü ve kullanıcı dostu otomasyon projeleri gerçekleştirilir.
 

FABRİKA OTOMASYONU
PROSES OTOMASYONU
Otomasyon_edited.jpg
overlay.jfif

Fabrika otomasyonu her zaman fabrika verimliliğini artırmanın yoludur. Geniş tecrübe sayesinde Sivart, güçlü AC motor sürücüleri, AC servo sürücüler, PLC'ler, HMI'lar, sıcaklık kontrol cihazları, hareket sensörleri, iletişim cihazları ve yazılımları içeren entegre çözümler ve komple otomasyon hattı sunar.

Her bir endüstrinin özel gereksinimlerine, anahtar teslim ve güvenilir çözümler sunmaktayız. Her endüstri farklıdır ve özel bir yaklaşım gerektirir. Sektöre özel hizmetler, ürünler ve sistemler sunuyoruz. Mühendislerimiz, sektörünüze göre elektrifikasyon, otomasyon ve işlemler konusunda en üst düzeyde uzmanlığı korurlar.

bottom of page