top of page
  • Yazarın fotoğrafıDestek Ekibi

WebServer Genel CPU bilgilerini içeren başlangıç sayfası

Web sunucusuna bağlanma


​İstemciye bağlı yapılandırılmış CPU arayüzünün IP adresini web tarayıcısının adres çubuğuna girerek Web sunucusuna bir bağlantı kurun, örneğin, https://192.168.3.141. Bağlantı kurulur ve "Giriş" sayfası açılır.


Sonraki bölümdeki örnekler, farklı web sayfaları hakkında bilgi sağlar.


Giriş


​Aşağıdaki şekil, Web sunucusu tarafından çağrılan ilk sayfayı (Giriş) göstermektedir.CPU 1516-3 PN/DP Web sunucusunun tanıtım sayfası


​Web sunucusu sayfalarına gitmek için SONRAKİ bağlantısını tıklayın.


Not


​Girişi atlamak için "Girişi Atla" onay kutusunu seçin. Web sunucusu gelecekte sizi doğrudan başlangıç sayfasına götürecektir. Bu ayar, mevcut PC kullanıcısının kullanıcı profiline kaydedilir.


Bir web sayfasının sol gezinme çubuğundaki "Giriş" bağlantısını tıklayarak "Girişi Atla" ayarını geri alabilirsiniz.


Kullanıcı arayüzü dilini ayarlama


​Web sunucusu arabiriminin dilini, örneğin İngilizce'den Almanca'ya sağ üst köşeden değiştirebilirsiniz. Bu seçenek, Web sunucusunun tüm web sayfalarında kullanılabilir.


Zaman ekranının değiştirilmesi


​Zaman ekranının biçimini, dil ayarının yanında solda Eşgüdümlü Evrensel Saat (UTC) veya PLC yerel saati (varsayılan ayar) olarak ayarlayabilirsiniz.Zaman ekranının değiştirilmesi


​Bu açılır listeyi sağlayan tüm Web sayfalarında saat görüntüsünü değiştirebilirsiniz.


​Görüntülenen PLC yerel saati, gün ışığından yararlanma / standart saat ayarı dikkate alınmaksızın CPU özelliklerinde ayarlanan saat diliminden gelir.CPU özelliklerinde zamanı ayarlama


Geçişin aşağıdaki Web sayfalarında etkisi vardır:


Zaman görüntüsünü değiştirme: Web sayfalarında görüntüleme


Web sayfaları


​Eşgüdümlü Evrensel Saat (UTC) veya PLC yerel saati olarak görüntüleme


Başlangıç sayfası


​Son F değişikliği


Teşhis arabelleği


Teşhis arabelleği girişinin tarihi ve saati


​Alarmlar


Alarmların tarihi ve saati


Çevrimiçi yedekleme


​Yedekleme tarihi ve saati ile yedekleme dosyası


Veri Günlükleri


​Değişim tarihi ve değişim zamanı


Dosya tarayıcı


​Değişim tarihi ve değişim zamanı


​kullanıcı dosyaları


​Değişim tarihi ve değişim zamanı


Servis verilerini kaydet


Depolamanın zaman damgasını içeren dosya


Başlangıç ​​sayfası


​Giriş yapmadan önceki başlangıç sayfası, aşağıdaki şekilde gösterildiği gibi bilgiler sunar. CPU'nun LED'li görüntüsü, veri talebi sırasındaki mevcut durumunu gösterir.Oturum açmadan önce genel bilgiler


Giriş yapmak


​Web sayfalarının tam işlevselliğini kullanmak için oturum açmış olmanız gerekir. ADIM 7'de Web yapılandırmasında belirtilen kullanıcı adı ve parola ile oturum açın. Artık bu kullanıcı için verilen web sayfalarına erişim için karşılık gelen izinlere sahipsiniz. Bir kullanıcı yapılandırmadıysanız giriş ve başlangıç sayfalarına varsayılan olarak salt okunur erişim verilir.


Not


​Gerekli işlemlerinizi gerçekleştirdikten sonra, yetkisiz harici erişim riskini en aza indirmek için "Çıkış Yap" seçeneğine tıklayarak Web sunucusundan açık bir şekilde oturumu kapatın.


Not


Oturum zaman aşımına uğradı


​Başlatılan her oturum için zaman aşımı süresi 30 dakikadır. Her güncellemeden/otomatik güncellemeden sonra, oturum otomatik olarak 30 dakika daha uzatılır.Giriş yaptıktan sonra sayfayı başlat


① "Genel"


​"Genel", şu anda Web sunucusuna bağlı olduğunuz CPU'nun yanı sıra proje adı ve CPU'nun yapılandırıldığı TIA Portalı sürümü hakkında bilgiler içerir. Görüntülenen TIA Portalı sürümü en azından tüm projeyi yüklemek veya düzenlemek için gereklidir.


② "Durum"


​"Durum", sorgu sırasındaki CPU durumu hakkında bilgi içerir.


③ "CPU operatör paneli"


​"CPU operatör paneli" alanında, CPU'nun çalışma modunu ("RUN"/"STOP" düğmeleri ) değiştirme veya karşılık gelen erişim haklarıyla LED'lerin yanıp sönmesini ("LED yanıp sönme" düğmesi) sağlama olanağına sahipsiniz.


F-CPU'lar için ek bilgilerBir F-CPU'da oturum açtıktan sonra başlangıç sayfası


④ "Arızaya dayanıklı"


​"Fail-safe", F-CPU hakkında ek bilgiler içerir. Spesifikasyon hakkında daha fazla bilgi, SIMATIC Safety - Yapılandırma ve Programlama Programlama ve Çalıştırma Kılavuzu'nda mevcuttur.

2 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


bottom of page